Jdi na obsah Jdi na menu
 


Domeček

29. 4. 2007
Domečku existuje plno druhů. Morčátku ani tak nežáleží na barvě či tvaru, jde mu hlavně o tom,aby se mělo kam schovat :).
- Ideálním materiálem je dřevo, morčí ho budou hlodat
- je možné i dát morčátku papírový domeček, ale není vhodný na stálé používání
- papírový domeček morčátka pročůrají a ožerou, takže se musí obměňovat
- i dřevěný domeček budou morčátka jíst, takže nesmí být jedovatě natřený
- dřevěný domeček pokuď možno lepte nejedovatým lepidlem
- plastové domečky se dnem jsou naprosto nevhodné
- domeček by měl mít správný rozměr
- morčátko by se nemělo v domečku mačkat
- domeček musí mít samozřejmě vchod dobré velikosti
- domeček můžete doplnit třeba okýnkem
- před vchod je dobré položit plohcý kámen na obrušování

Papírový domeček
Papírový domeček je možno používat provizorně například ve venkovním nebo vnitřním výběhu. Sežente krabici požadované velikosti třeba od bot nebo v supermarketu. Vyřízněte vchod, okýnka...Místo papírového domečku můžete morčátku dát rovnou zábavnou krabici ( viz. zábava s morčaty ). Morčátka to určitě ocení..:-)Obrazek


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

morče

(terka, 15. 5. 2010 20:57)

jsou morčata růžová

morče

(aneta, 20. 11. 2009 19:40)

ahoj maš moc hezký domeček

Máš to tu moooc krásné!

(Danuš, 10. 6. 2009 11:39)

Ahoj,já mám dvě morčecí holky :)Když jsem si je přinesla,koupila jsme jim dřevěný domeček,jenže oni tam byly neustále zalezlý a nechtěli vůbec ven.Byly tam pořád,pořád.Tak jsem se rozhodla,že jim ho vezmu a asi po 14ti dnech jsem opravdu tak udělala.A jsem za to ráda,protože nejdříve byly plaché,ale po nějaké krátké době začaly obě být hrozně čiperné a všechno kolem vnímaly :) ted už jim je 5let a sem tam jim dám to klece nějakou krabici...Jenže oni jí hned zdemolují :D Ale to určitě všichni znáte ;)

Re: domeček od bot

(morčochováč, 7. 3. 2008 16:11)

Ahojky!
Heh, to Lily a Kiki sežerou absolutně všechno co vidí :D

domeček od bot

(Evka, 4. 3. 2008 16:28)

Mno..tak se přiznávám, nenapadlo by mě, že by se z toho mohla morčata nějak otrávit, naštěstí se nic nestalo, ale jako zase moje morčátka jen tak něco nesežerou, takže by to pouze okousala, ale nesežrala. jsou vybíravá:D Oni jen tak něco do huby nedaj:-D Ale, páč nwm co bych dělala, kdyby se otrávila a k tomu etě obě, tak jim to už radši dávat nebudu.;-)DÍK ZA UPOZORNĚNÍ!!!

RE: Muze bez domecku?

(morčochováč, 20. 12. 2007 19:52)

Já zastávám názor, že je domeček důležitý už od začátků..ale nevím =)

Re: domeček od bot

(morčochováč, 20. 12. 2007 19:51)

Ahojky Evko,
Já si nemyslím, že by bylo nejvhodnější olepovat morčecí domečky lepenkou. Když jí snědí můžou si cupat vnitřnosti a nebo se i tím lepidlem otrávit...Takže nevím

Muze bez domecku?

(pup, 10. 12. 2007 17:13)

Myslim, ze to je dobre kdyz je bez domecky, protoze aby morcatka si zvykla jinak uz je pozde kdyz jsou placha. Nevim.

vršek z krabice od bot

(Evka, 14. 10. 2007 15:21)

a nebo taky místo domečku by to mohl být záchodek, tak jsem to udělala i já. Začala jsem izolepou oblepovat vršek od krabice od bot a na druhou polovinu krabice už mi moooc nevyšla izoleppa, tak jsem to vyřešila tak, že jsem tu izolepu dolepila na vršku krabice a vznikl z toho záchodek, pak jsem ho dala na místo kde morčátko vykonává svoje potřeby, a teďka kvůli jedné hromádce bobků nemusím vyměnit hobliny, ale pouze hovínka z domečku vysypu. Jde to snadno a jednoduše. funguje to, vyzkoušeno.

domeček z krabice od bot

(Evka, 12. 10. 2007 23:21)

Jestli máte čas a morčátkám dáváte domeček od krabice od bot tak jim celý domeček oblepte izolepou, domeček vydrží dýl než kdybyste jim tam dali jenom krabici ve které jsou otvory jako dveře a okýnka. Tento nápad opravdu funguje a morčátkům se nic nestane, je to vyzkoušeno. Ale oblepte to pořádně a celý domeček, aby ho popřípadě nepročůrali nebo neprokousali. Já jsem domek nepřelepila izolepou pořádně a morčátka mi ho počůrali, jinak izolepa je odolná. Zkuste to- za zkoušku to stojí.

Re:hned?

(morčochováč, 23. 5. 2007 19:12)

ahojky! já si myslím, že pro morčátko je domeček důležitý - potřebuje pocit bezpečí - stejně jako v přírodě. Někde se uvádí, že pokud mají morčátka domeček hned, jsou více plachá, o mojich morčátkách to v žádném případě neplatí. Ty nejsou vůbec plachá, spíše naopak. Takže já doporučuji domeček ihned...

hned?

(kik, 22. 5. 2007 13:48)

doporučuješ domeček dát hned nebo až po určité době?