Jdi na obsah Jdi na menu
 


Morčecí záchod

22. 4. 2007

Možná se to nezdá, ale morčátko se dokáže naučit chodit na záchod. Záchod pomáhá při čistotě obydlí. Moje morčátka využívají záchod jen když se jim chce :-)

Záchod by měl mít tvar obydlí. Měl by být umístěn na místě, kde morčátko vykovává nejvíce svojí potřebu. Ideální, záchodem je nízká plastová krabička například od polárkového dortu. Tato krabička by měla být naplněna podestýlkou či stelivem pro kočky ( morčátka ho ale můžou jíst a to pro ně není dobré!! )

Pokud by morčátko náhodou ze začátku nechodilo na záchod, přesuňte všechny výkaly lopatkou či něším podobným do záchoda. Musíte být trpěliví. Když morčátko použije poprvé záchod, je dobré mu dát odměnu.

Časem se určitě vaše morčátko naučí chodit na záchod :-) chce to je čas.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Piškot se učí

(lola, 19. 1. 2009 18:04)

moje morčisko se to zatím učí ale už párkát použilo wc


od vršku z krabice od bot

(evka, 14. 10. 2007 15:23)

... odělejte záchodek. Oblepte ho izolepou a dejte ho na místo, kde morče chodí nejvíce vykonávat své potřeby. Je to vyzkoušeno.

Re: záchod

(morčochováč, 2. 8. 2007 10:50)

Ahoj Verčo,
dobrý nápad, já s tím naučit morčátka na záchod stále bojuji a tak určitě zkusím tvůj postup..

Na tvoje stránečky se koukám pravidelně :)

záchod

(verča, 31. 7. 2007 11:54)

moje morčátka se naučila na záchod ale měla sem krapet jinej postup:koupila se jim mini záchod pro kočky a kočkolit.ze začátku sem jim tam dala jejich bobečky.to nezabralo tak vždycky když začali bobkovat tak sem je šupla na jejich wc.pak sem do záchodu dávala víc a víc bobků.asi po týdnu začali moje morčice opravdu kakat dokonce i čůrat na záchod.pa a mrkněte se ne my web o morčatech:morce-147.blog.cz díkyy