Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak léčit...

22. 7. 2007
Všude se píše, že je lepší nemocím zabránit - předcházet - než je léčit. S tímto tvrzením souhlasím. Ale přesto se někdy stane, že u morčátka nastanou znenadání lehké zdravotní potíže.

Průjem
-příznaky: lepivé, beztvaré a rozteklé výkaly, znečištění řítní otvor

- co jej mohlo způsoit?: špatná strava ( moc zeleného krmení, zkažené jídlo)

- jak léčit?: Morčátko by mělo být v klidu a teple. K jídlu by nemělo dostávat žádné zelené. Krmte ho jen nastrouhanou mrkví, senem a větvičkami. Je dobré mu dát k pití heřmánkový nebo fenyklový čaj ( čaj musí mít pokojovou teplotu - cca 22 stupňů )

- kdy k veterináři? Pokud je průjem silný a morčátko trpí také nechutí k jídlu, měli by ste navštívit veterináře. To samé platí pokud má morčátko potíže déle jak dva dny

Zácpa
- Příznaky: žádné nebo minimální množství výkalů

- Co jej mohlo zpúsobit?:
Nedostatek vody ( rozbité pítko...), moc suchého krmení

- Jak léčit?: zajistěte dostatek vody ( vyzkoušejte zda je pítko funkční a jestli z něj umí morčátko pít, popřípadě dejte do obydlí raději misku s vodou )!!! Dále přestaňte morčátku na pár dní dávat zrní, nahraďte jej okurkou, melounem. Dobré je morčátku dát kopřivové seno, šťovík a listy pampelišek!

- Kdy k veterináři: Pokud nemoc neustoupí do 24 hodin je nutné navštívit veterináře


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kýchání

(Em , 18. 12. 2011 11:28)

Koupila jsem si dvě morčata a to jedno začlo kýchat a ted kýchají obě ... ale nemaj další jiné příznaky .... běhaj jí kadí pijou ... atd... :)
Co jim je ?

průjem

(Nicolette, 11. 9. 2009 23:29)

Při průjmu přeci nemůžeš dávat mrkev! Krmíš pouze suchým krmením, tak aby se průjem zlepšil.