Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Jak zaznamenat nemoc

28. 4. 2007
Pokud si budete kupovat nové morče ve zverimexu, chvíli ho pozorujte, jestli není nemocné, jestli nemá vyrářku, zarudlá ouška jestli se v jednom kuse nedrbe, jestli nemá nápadné vybouleniny na těle. To by vám pravděpodobně toto morče nevydrželo dlouho.

Pokud už morče máte, a dostatečně se o něj staráte, dáváte mu vhodné jídlo, chováte ho v teple a pravidelně mu čistíte kotec, nemělo by být k nemocím náchylné. Vždy, když si ho budete chovat, tak je dobré mu zkontrolovat zoubky, drápky, tělíčko ouška a podobně. Pokud morče náhle změní chování (tj. začne třeba méně žrát, přestane vylézat z domečku, nebude se chtít mazlit atd.), je to pravděposobnost příznaku nějaké nemoci. V tom případě musíte navštívit veterináře.
Mimochodem-pokud jsou morčata dlouhé dny na trávě ve venkovním výběhu, můžou chytnout červíky, které si pak přenesou do vaničky/klece, a už máte začervená morčátka. Proto radši morčátka prohlédněte, když je berete zvenku domů, popřípadě je vykoupejte.
Ták, hlavně vám přeju zdravé morče ;)

Obrazek

Zdravé morčátko má chuť k jídlo :)))


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

červíky?

(Nicolette, 11. 9. 2009 23:32)

Morče nemůže z trávy chytnout žádný červíky, to je blbost.

marky

(moje morče, 22. 6. 2007 20:20)

tak to nevadí alespoň jsem se zeptala a díky za odpověď

Re: chci se zeptat

(morčochováč, 20. 6. 2007 14:39)

červíky? Tak to vážně nevím :-( je mi líto, s tím ti neporadím

markéta uhrová

(chci se zeptat, 18. 6. 2007 19:48)

já se chci zeptat jak se pozná že to morče má červiky?

dobrá zpráva

(Veronika, 15. 5. 2007 14:19)

strup se sloupl

pro veroniku

(morčochováč, 11. 5. 2007 19:41)

No...takhle se to blbě poznává. Podle fotečky by to bylo lepší. Být tebou dojdu se zeptat veterináře. On ti řekne co a jak. Je to opravdu nejlepší nápad. Pokud by to byl opravdu svrab poradí ti co s ním, pokud to bude jen kousnutí aspoń budeš mít jistotu. Pokud je tvoje morčátko aktivní, papá a nevypadá nemocně je veliká šance, že to nic není. Ale jak říkám radši zkus toho zvěrolékaře

prosím poraď!

(veronika, 11. 5. 2007 14:20)

Prosím porad mi mám problém! Denně se se svou holčičkou mazlím, takže jsem si včery všimla že za ouškem má lysinku a stroupek! Prosím poraď mi zda-li to je pouze kousnutí (žije se samečkem) nebo jestli to náhodou není svrab! Co mám dělat? Spěchá to, takže mi prosím co nejdřív napiš na email veronikapal@seznam.cz děkuji Verča