Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak zaznamenat nemoc

28. 4. 2007
Pokud si budete kupovat nové morče ve zverimexu, chvíli ho pozorujte, jestli není nemocné, jestli nemá vyrářku, zarudlá ouška jestli se v jednom kuse nedrbe, jestli nemá nápadné vybouleniny na těle. To by vám pravděpodobně toto morče nevydrželo dlouho.

Pokud už morče máte, a dostatečně se o něj staráte, dáváte mu vhodné jídlo, chováte ho v teple a pravidelně mu čistíte kotec, nemělo by být k nemocím náchylné. Vždy, když si ho budete chovat, tak je dobré mu zkontrolovat zoubky, drápky, tělíčko ouška a podobně. Pokud morče náhle změní chování (tj. začne třeba méně žrát, přestane vylézat z domečku, nebude se chtít mazlit atd.), je to pravděposobnost příznaku nějaké nemoci. V tom případě musíte navštívit veterináře.
Mimochodem-pokud jsou morčata dlouhé dny na trávě ve venkovním výběhu, můžou chytnout červíky, které si pak přenesou do vaničky/klece, a už máte začervená morčátka. Proto radši morčátka prohlédněte, když je berete zvenku domů, popřípadě je vykoupejte.
Ták, hlavně vám přeju zdravé morče ;)

Obrazek

Zdravé morčátko má chuť k jídlo :)))


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

červíky?

(Nicolette, 11. 9. 2009 23:32)

Morče nemůže z trávy chytnout žádný červíky, to je blbost.

marky

(moje morče, 22. 6. 2007 20:20)

tak to nevadí alespoň jsem se zeptala a díky za odpověď

Re: chci se zeptat

(morčochováč, 20. 6. 2007 14:39)

červíky? Tak to vážně nevím :-( je mi líto, s tím ti neporadím

markéta uhrová

(chci se zeptat, 18. 6. 2007 19:48)

já se chci zeptat jak se pozná že to morče má červiky?

dobrá zpráva

(Veronika, 15. 5. 2007 14:19)

strup se sloupl

pro veroniku

(morčochováč, 11. 5. 2007 19:41)

No...takhle se to blbě poznává. Podle fotečky by to bylo lepší. Být tebou dojdu se zeptat veterináře. On ti řekne co a jak. Je to opravdu nejlepší nápad. Pokud by to byl opravdu svrab poradí ti co s ním, pokud to bude jen kousnutí aspoń budeš mít jistotu. Pokud je tvoje morčátko aktivní, papá a nevypadá nemocně je veliká šance, že to nic není. Ale jak říkám radši zkus toho zvěrolékaře

prosím poraď!

(veronika, 11. 5. 2007 14:20)

Prosím porad mi mám problém! Denně se se svou holčičkou mazlím, takže jsem si včery všimla že za ouškem má lysinku a stroupek! Prosím poraď mi zda-li to je pouze kousnutí (žije se samečkem) nebo jestli to náhodou není svrab! Co mám dělat? Spěchá to, takže mi prosím co nejdřív napiš na email veronikapal@seznam.cz děkuji Verča