Jdi na obsah Jdi na menu
 


O pohybu

28. 4. 2007

Pohyb je pro morčátka důležitý. V přírodě také nesedí celý den v noře a nečekají až jim někdo dá něco k žrádlu. V přírodě si musí potravu aktivně vyhledávat sama. Morčátko které sedí jen v kleci ztrácí pomalu náladu a stává se z něj znuzené zvířátko. A to určitě nechcete. Proto by mělo mít vaše morčátko kromě kvalitního jídla i kvalitní pohyb :-)

- Morčátko bychom měli nechat proběhnout denně
- Lepší je morčátko nechat běhat vícekrtá ne jednou dlouze
- Ideální doba běhání je asi tak hodina ( klidně i více )
- Při běhání se musí morčátko neustále hlídat


Obrazek 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Morčátko

(Veve, 11. 9. 2009 21:32)

morče můžeš mít venku i přes zimu, ale musíš mu králíkárnu dobře zateplit, na stěny dát polystyrén, vycpat mu ji senem a seno mu dát i do domečku, ale pokud budeš mít jen jedno tak na zimu ho musíš dát dovnitř, dvě morčata s enavtájem zahřívají, ale jedno se nemá s kým zahřívat

Morčátko

(Dendík, 28. 7. 2008 11:46)

Taky budu mít za týden morčátko, ale rodiče ho povolili jen když bude venku takže pro něj mám takovou pěknou králikárnu,velikou ohrádku, protože míváme štěnata tak v tom je budu nechávat vyběhat a tak se vyběhajéí až až protože je ohrádka opravdu veliká. Jen jsem se chtěla zeptat do jakých teplot morče venku vydrží abych věděla kdy už je mám dát domů- ona je to králikárna i domů taková menší pěkná.

RE:já...

(morčochováč, 3. 5. 2007 21:53)

no...tvým morčátkům určitě pohyb nechybí :)))

já...

(andy, 3. 5. 2007 14:24)

já holky na jednu až na dvě (o víkendě i víc) pouštím do papírového a výběhu-mezitím jim dám jídlo a vyčistím klec- a pak je ještě chvíli nechávám běhat po pokoji a chystám si na zemi rozvrh a oni mi pak lezou po knížkách, takže se nenudí:-)