Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co s mláďaty?

18. 8. 2007
A co mláďata?
- mláďata morčátek se rodí zcela vyvinutá
- oči mají otevřené již 14 dní v matčině břiše
- rodí se osrstěná, srst je hebká a lesklá
- hodinu po narození už začínají čile běhat po bydlení
-matka kojí mláďata tři týdny
- čerstvě narozená mláďátka váží 40 - 100 gramů

Pokud mláďátka osiři
- nejlepší je dát mláďátka k samici, která má ve stejný čas mláďátka
- další možností je dokrmovat mláďátka nastrohanou mrkví a jinou tuhou stravou. Protože jsou morčátka nekrmivá zvířátka ( nepotřebují kojit - není to pro ně životu důležité ) zvládají to dobře

Obrazek 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dodatek

(wydeg, 15. 6. 2010 13:10)

Morče NEMŮŽE být krmivé i nekrmivé zároveň!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pche!

(wydeg, 15. 6. 2010 13:08)

Já si myslím, že morče JE NEKRMIVÉ. Pokud morčítka osiří během prvního týdne, mělo by se to zkusit s mlékem; u starších morčítek je riziko, že bez mléka nepřežijí, naprosto mizivé. Jájin komentář je podle mě blbinoblábol.

souhlas

(Jája, 11. 9. 2009 22:50)

Přesně tak, jak píše Haslerka a Veve - ta část textu o dokrmování je naprostý blábol. Smaž to. Tím odsoudíš mládě k smrti. Dokrmování není žádná legrace a ne každé dokrmované mládě přežije. Morčecí mimčo potřebuje mléko (ideální je kočičí, případně existují různé kašičky, které lze použít. Ale mrkev to rozhodně není.

dodatek

(Haslerka, 11. 9. 2009 22:27)

Pisatel textu si zřejmě plete pojmy krmivý x nekrmivý s nidifungní/prekociální x nidikolní/altriciální. Pojmy krmivý/nekrmivý se používají pouze u ptáků, kde opravdu některé skupiny (třeba hrabaví) svá mládata nijak nekrmí. Nicmene všichni savci bez vyjímky svá mládata kojí (proto jsou to savci) a mládata jsou nějakou dobu na mléce závislá. Morčata se sice rodí vidoucí a vyvinutá, ale přesto je pro ně mateřské mléko smrtelne duležité, až tak 3 týdenní jsou schopna přežít bez mateřského mléka.

ach jo.......

(Veve, 11. 9. 2009 22:07)

čerstvě narozená mláďátka váží 40 - 100 gramů
měli by vážit 50 - 100 g ty naše vážili dokonce oba 118 g!

další možností je dokrmovat mláďátka nastrohanou mrkví a jinou tuhou stravou. Protože jsou morčátka nekrmivá zvířátka ( nepotřebují kojit - není to pro ně životu důležité ) zvládají to dobře
ale jsou krmivá!!!kojení pro ně je životně důležité, kdyby takhle malé morče krmila jen nastrouhanou mrkví a jinou tuhou stravou, tak ti to mláďe UMŘE!!!!!!měla bys je krmit aspon dva týdny mlékem ze stříkačky!!!!!!když nic nevíš tak nic nepiš!!!!!!

ahojky

(Ivča, 13. 1. 2008 15:44)

ahojky chtěla bych samičku ale mám samečka.....