Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak sušit seno

20. 4. 2007
Jak jistě víte, seno je nejdůležitější součást morčecího jídelníčku. Obsahuje látky důležité pro trávící ústrojí morčátek. Snad ve všech zverimexech se dá koupit většinou kvalitní a pro morčátka chutné seno. V létě si však můžete doma vyrobit své vlastní seno. Pokud máte zahrádku, není to problém.

Seno z kopřiv : kopřivy na seno je nejlepší trhat jako mladé, protože tolik nepálí. Raději si vemte rukavice :-), spáléní od kopřivy přece jenom bolí. Když budete mít natrhané kopřivy na vaší zahrádce, kam nechodí pes a budete mít jistotu, že nejsou nějak znečištěné, nemusíte je mýt, pokud si však nejste jisti čistotou, raději je opláchněte. Přece jenom je to jistější. Kopřivy necháme oschnout a naskládáme do lísky. Až budou kopřivy plně uschlé můžeme je dát do papírovího sáčku a uschovat pro další použití.

Seno ze všeho: usušit se dá i posekaná tráva, ale pozor!!! musíme si být jisti, že se mezi trávu nedostala žádná jedovatá rostlina. Nejlepší je dělat seno jen z rostlin, které znáte ( pampelišky, tráva, jetel, kopřivy...). Postup je stejný jako při senu z kopřiv :-)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RE: super nápad :-)

(morčochováč, 2. 5. 2007 20:29)

děkujeme za pochvalu nápadu. To je škoda, že nemáš zahrádku :((

super nápad:-)

(andy, 24. 4. 2007 13:52)

super nápad:-),ale já nemám zahrádku, takže seno asi budu muset nadále kupovat:-(