Jdi na obsah Jdi na menu
 


Když má morče narozeniny

20. 4. 2007
Bude mít Vaše morčátko narozeniny a chcete mu dát nějaký dáreček, který jste vyrobili sami? Tady máte nějaké tipy. Nejlepší na nich je, že je morčí pak může spapkat :-)

Copánek
Morčátko si musí neustále ohlodávat zoubky. Idealní na ohlodávání jsou klacíky a suchý chléb. Pokud spleteme tři mladé klacíky nejlépe ovocných stomků do sebe jako copánek vznikne super cop na ohlodávání. Pokud spleteme více klacíků, vznikce něco jako pomlázka. Konce zavážeme senem či delší trávou a dáme morčátkům na ohlodávání

Kytice
Natrháme květy a listy smetánky lékařské ( lidově prostě pampelišky ) a naaranžujeme je do nějaké pěkné kytice a to tak, že do prostřed kytice dáme květy a kolem listy..Je to pěkný, vtipný a hlavně chutný dáreček pro morče :-)

Narozeninový dort
Co by to bylo za narozeniny ( nebo oslavu koupení ) bez pořádného dortu..
Příprava: Potřebujeme plátek chleba, nějaká zrníčka a morčecí krekry. Do neusušeného plátku chleba uděáme zapichováním zrníček či krekrů ozdobení. ( například čislici, kolik je vašemu morčátku let ) :-). Když bude chléb ozdobený, dáme ho pořádně ušušit na topení. Když bude usušený oslava může začít! :-)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

miluju morčátkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

(adam, 3. 5. 2011 20:02)

miluju morčátkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

kouknu

(morčochováč, 3. 5. 2007 16:19)

jasně kouknu :))

jukni

(andy, 3. 5. 2007 14:20)

jiukni se na mou stránku-Collynka slaví narozky:-)

pro andy

(morčochováč, 24. 4. 2007 16:29)

Mockrát ti děkujeme za pochvalu :). Máš také super stránečku.

Super tipy :-)

(andy, 24. 4. 2007 13:49)

Fakt super tipy:-) i já jich pár mám na svý stránce http://www.mameradimorcata.estranky.cz/ , tak se na ni můžeš juknout. Jo a moje holky za týden slaví narozeniny a tak na svý stránce uveřejním svoje tipy,ale ty tvoje jsou super:-)